Asset Publisher Asset Publisher

Stoisko edukacyjne podczas "Biegu Wśród Krasnych Pól"

W dniu 06.08.2017 r. na terenie miejscowości Krasnopol odbyła się III edycja "Biegu Wśród Krasnych Pól".

W trakcie trwania biegu oraz obchodów Dnia Krasnopola Nadleśnictwo Suwałki zorganizowało stoisko informacyjno – edukacyjne. Tematyka poruszana przez pracowników nadleśnictwa skupiła się głównie na przedstawieniu pracy wykonywanej przez leśników, zagadnień dotyczących łowiectwa, zasad zachowania bezpieczeństwa w lesie w okresie wakacyjnym oraz zaprezentowaniu obiektów do biegów na orientację znajdujących się na terenie nadleśnictwa. Przeprowadzone zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem rodzin z dziećmi.

Celem imprezy sportowej zorganizowanej przez Gminę Krasnopol oraz Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu była popularyzacja kultury fizycznej, zdrowego trybu życia oraz biegania jako jednej z form aktywności fizycznej.

W ramach biegu odbyły się: bieg główny na dystansie 12,5 km, nordic walking 10,8 km oraz bieg dla dzieci 800 m. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników. Nadleśnictwo Suwałki ufundowało puchary, które zostały wręczone zwycięzcom biegu głównego w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni oraz pakiety z materiałami promującymi Lasy Państwowe, które rozlosowano wśród wszystkich uczestników.