Lista aktualności Lista aktualności

Udział leśników w obchodach uroczystości nadania proporca Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak

Leśnicy z Nadleśnictwa Suwałki wzięli udział w obchodach uroczystości nadania proporca Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, które odbyły się w niedzielę 24.09.2017 r.

W ramach obchodów uroczystości pracownicy z Nadleśnictwa Suwałki zorganizowali stoisko informacyjno-edukacyjnym, na którym przybliżyli działalność Lasów Państwowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyświetlane filmy przedstawiające nowoczesną szkółkę kontenerową Nadleśnictwa Suwałki. Wydarzenie było dobrą okazją, aby zachęcić rodziny wraz z dziećmi do korzystania z obiektu do biegów na orientację „Rutka",  znajdującego się w pobliżu miejsca Pikniku.    

Uroczystości rozpoczęły się  Mszą Świętą w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rutce-Tartak. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli na stadion gminny przy ul. Leśnej, gdzie odbyły się główne obchody z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pana  Jarosława Zielińskiego, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Stoiska promocyjne przygotowały jednostki Straży Granicznej, Wojska, Policji oraz Straży Pożarnej. Dodatkowo służby mundurowe zaprezentowały sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. Można było również obejrzeć wystawę historyczną przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz pokaz grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie przy Placówce SG w Rutce-Tartak posadzono dąb upamiętniający to wydarzenie.